Sinoć 23.06.2014 dobili smo dojavu od Mate Mardešića da se

na “Zvonske sike ” nasukala jedrilica. Nakon toga devetoro naših članova koje se u trenutku dojave nalazilo u prostorijama doma, ukrcava opremu u Gasilca i odlazi na rivu, odakle sa gliserom “Nautičkog centra” dolazi do jedrilice.

Nakon dolaska na brod vidjelo se da u brod ne utječe more, te je jedan naš član sa ronilačkim odjelom zaronio ispod mora te ustanovio da se brod nasukao na hridi, točnije brodska kobilica i timun. Uz suglasnost sa vlasnikom agencije koja je iznajmila jedrilicu odlučili se da je najbolje krenuti odmah sa odsukavanjem, posebice zbog činjenice da bi po vremenskoj prognozi ubrzo trebalo zapuhati jako Jugo, koje bi moglo do jutra biti kobno za jedrilicu.

Tako se i postupilo te uz boksanje glisera “Nautičkog centra”, sidrenog vitla te vlastitog motora jedrilice odsukalo jedrilicu u 01:15 uz minimalna oštećenja, te je u 01:15 privezalo u Komišku luku. Članovi se u dom vratili u 01:45, te u 02:35 dobili dojavu o prodoru mora na drugoj jedrilici.